وبلاگ

کمردرد

کمردرد تا کنون شایعترین دلیل مراجعه افراد به یک پزشک در مراکزبهداشتی درمانی است ، به طوری که 80٪ از مردم جهان حداقل یک بار در زندگی خود درد کمر را گزارش می کنند. در ایالات متحده ، کمردرد مزمن بالاترین رده از ویزیت های منظم پزشک است.
دلایل اصلی کمردرد ناشی از کشیدگی (پارگی عضلات ناشی از نیروی ناگهانی) ، رگ به رگ شدن (کشش بیش از حد یک یا چند رباط در پشت) ، فتق دیسک بین مهره ای (دیسک خارج از محل طبیعی خود بین دو مهره ، فشار آوردن) اعصاب) و سیاتیک (اصطلاحی که دردی را از کمر به پایین به سمت باسن و پا به دلیل تحریک عصب بزرگتر در ستون فقرات گسترش می دهد) توصیف می کند. این موارد می تواند در اثر صدمات ، بلند کردن نامناسب ، وضعیت بد بدن ، ضعیف شدن عضلات و رباط های پشتیبانی کننده و تغییرات تحلیلی ناشی از سن رخ دهد.
جمله معروف چینی وجود دارد: “اگر جریان آزاد باشد ، هیچ دردی وجود ندارد. اگر جریان آزاد وجود نداشته باشد ، درد وجود دارد “که به خوبی نقش طب سوزنی در کمردرد را توصیف می کند. معنای این گفته این است که وقتی در جریان طبیعی “چی” انسداد ایجاد شود ، هر نوع درد یا بیماری ایجاد می شود. نقش طب سوزنی در مقابله با این درد از طریق بازگرداندن جریان آزاد چی است.
سه ناهماهنگی برای کمردرد
سه نوع اختلال چی در بدن که منجر به کمردرد می شود: چی کلیه ، ایستایی چی و خون و نفوذ سرما و رطوبت.
کمر بیشترین ارتباط را با سلامت سیستم کلیه دارد و بیشتر موارد کمردرد با کلیه در ارتباط است. در طب شرقی ، برای درمان کمردرد ، در صورت وجود هرگونه کمبود کلیه ، تقریباً همیشه کلیه باید در نظر گرفته شود. چی کلیه ضعیف برای جریان آزاد چی در کل بدن مضر است و باید هدف قرار گیرد. یک سیستم کلیوی قوی منجر به چی کلیوی قوی می شود که در نهایت کمردرد را به طور طبیعی در بدن درمان می کند.
رکود چی و خون به ازدحام در ناحیه کمر به دلیل جریان چی ناموفق در امتداد نصف النهارها اشاره دارد. نتیجه این احساس احساس درد خنجری در ناحیه کمر است که ممکن است با حرکت بدتر شود و احساس سفتی و گرفتگی ایجاد کند. به دلایل مختلف چی و خون می توانند راکد شوند. ضربه به دلیل حرکت شدید ممکن است یکی از علل مانند بلند شدن فشار ، تکرار فشار یا تجربه یک حادثه باشد. عامل دیگر عدم کارایی qi یا خون در بدن است. این می تواند از چندین عامل داخلی باشد که شامل رژیم غذایی نامناسب ، فعالیت زیاد ، استراحت ناکافی ، احساسات و ترس و اضطراب و موارد دیگر است.
سومین ناهماهنگی به نفوذ سرما و رطوبت اشاره دارد که ممکن است در ناحیه کمر تأثیر بگذارد و باعث درد شود. درد می تواند در صبح و به ویژه هنگامی که هوا سرد و مرطوب است ، تشدید شود. این نوع درد ممکن است با استفاده از حرکت و گرما بهبود یابد ، با این حال ، سیستم ایمنی یا “چی” ضعیف بیشتر در معرض تهاجم عوامل خارجی است.
طب سوزنی به دلیل توانایی متوقف کردن درد به طور کلی شناخته شده است و در درمان کمردرد بسیار موثر است. طب سوزنی در درمان درد حاد و مزمن کمر موثر است زیرا با شل شدن عضلات مجاور ، حس درد را به صورت موضعی کاهش می دهد.

فهرست