پریودهای نامنظم

پریودهای نامنظم ممکن است برای اکثر خانم ها نگران کننده نباشد ، مگر اینکه با درد پریود همراه باشد یا اینکه زن برای بچه دار شدن تلاش کند. پریودهای نامنظم نشان می دهد که چرخه قاعدگی از تعادل خارج شده و ممکن است دلیل ناباروری باشد.
در طب سوزنی سه دلیل اصلی برای قاعدگی نامنظم وجود دارد:
اولین مورد رکود انرژی و خون در رحم است. علائم دیگر رکود چی (انرژی) و خون عبارتند از: درد پریود ، نفخ پایین شکم که منجر به پریود می شود ، تحریک پذیری و نوسانات خلقی ، و لخته شدن خون در خونریزی قاعدگی. هنگامی که در داخل رحم رکود وجود دارد ، با اختلال در جریان ماهانه دوره ای روان ، چرخه قاعدگی می تواند نامنظم شود.
پریودهای نامنظم نیز می تواند ناشی از بیماری به نام سرما در رحم باشد. هنگامی که سرما در رحم قرار می گیرد از حرکت روان انرژی و خون جلوگیری کرده و چرخه قاعدگی را مختل می کند. با این شرایط ممکن است شکم تا قبل از پریود احساس سرما کند ، زن ممکن است به طور کلی احساس سرما کند و درد شدیدی در دوره قاعدگی وجود داشته باشد که با قرار دادن یک بطری آب داغ روی پایین شکم تسکین می یابد. یک بطری آب گرم ممکن است برای زنی که از رکود “چی” و خون رنج می برد تسکین بخش باشد زیرا گرما باعث انتقال انرژی و کاهش درد می شود. از آنجا که سرما باعث متوقف شدن انرژی و خون رحم می شود ، اغلب بین این شرایط و وضعیت قبلی همپوشانی وجود دارد.
یکی دیگر از دلایل شایع پریودهای نامنظم به علت بیماری کمبود خون کبدی است. در این حالت خونی که به رحم می رود کم می شود. در این شرایط ممکن است زن اصلا” پریود نشود یا پریودها نامنظم باشد اما جریان خون بسیار ناچیز است. همچنین ممکن است یک زن ، یک یا دو یا چند قاعدگی را از دست بدهد و خونریزی شدید ایجاد شود. این دسته از خونریزی های نامنظم با دو مورد قبلی بسیار متفاوت است ، زیرا نه به دلیل رکود بلکه به دلیل کمبود یعنی کمبود خون قاعدگی است. ممکن است علائم همراهی مانند سرگیجه و خستگی وجود داشته باشد که به ویژه پس از خونریزی قاعدگی شدیدتر است.

تماس با ما

آدرس : جنت آباد مرکزی، بالاتر از ۳۵ متری مخبری، خیابان پنجم، جنب بانک آینده، پلاک ۱۰۵، طبقه اول

تلفن : ۴۴۴۰۳۲۶۹ – ۴۴۴۷۳۰۶۳

موبایل : ۰۹۳۵۲۸۳۸۹۹۰

فهرست