فلج بل

دیدگاه طب شرقی در مورد فلج بل:
در طب شرقی سلامتی فرد به جریان روان انرژی یا چی (Qi) در داخل و اطراف بدن بستگی دارد. این انرژی در نصف النهارها یا مسیرها در بدن جریان می یابد و انسداد یا اختلال در جریان، منجر به درد یا بیماری می شود. طب سوزنی شامل قرار دادن سوزن های استریل بسیار ظریف در نقاط مخصوص طب سوزنی است که به برقراری جریان روان انرژی کمک می کند.
در چین ، فلج بل Zhong Feng نام دارد که به معنای واقعی کلمه به “حمله باد” ترجمه می شود. اعتقاد بر این است که فلج بل در هنگام حمله باد و سرما به نصف النهار ، عضلات و تاندون های صورت ایجاد می شود. این امر اغلب هنگامی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بدن کمبود داشته و قدرت دفاعی بدن ضعیف است. وقتی کسی سرما خورده یا آنفولانزا کرده است جریان طبیعی چی و خون در صورت مختل شده و منجر به سوء تغذیه عضلات صورت و تاندون ها می شود. در طب چینی علائم کمبود چی و خون شامل ضعف عضلانی یا فلج ، بی حسی و گزگز است. این مربوط به علائمی است که در اثر تحریک عصب جمجمه 7 (عصب صورت) ایجاد می شود.
هدف از درمان دفع باد سرد از نصف النهارها ، بهبود گردش چی و خون برای تغذیه ماهیچه ها و بازگرداندن عملکرد عصب و عضله است. با بهبود انقباض عضلانی ، این درمان همچنین با هدف تقویت سیستم دفاعی بدن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن افراد می شود.
در ابتدا درمان بر استفاده از نقاط طب سوزنی در صورت و پشت سر برای دفع باد و سرما متمرکز است. نقاط طب سوزنی که روی صورت انتخاب می شوند از نظر آناتومیک با عضلات فلج صورت مطابقت دارند. بسته به تاریخچه افراد ، چند نکته اضافی ممکن است استفاده شود.
چه کسی دچار فلج بل می شود؟
به نظر می رسد این میزان به طور مساوی بر مردان و زنان تأثیر می گذارد ، اگرچه میزان بروز آن در زنان باردار ، دیابتی ها و کسانی که به آنفلوانزا ، سرماخوردگی یا سایر اختلالات تنفسی فوقانی مبتلا هستند ، بیشتر است. شواهد بیشتر و بیشتر نشان می دهد که علت اصلی فلج بل ویروس تبخال نهفته است: ویروس هرپس سیمپلکس نوع 1 و ویروس هرپس زوستر (آبله مرغان)

علائم فلج بل
شروع فلج بل به طور ناگهانی و با حداکثر ضعف صورت در 48 ساعت اول ایجاد می شود. علائم اصلی کاهش توانایی در بستن چشم ، لبخند زدن ، پف کردن گونه ها ، چین و چروک ابرو یا بینی است. افزایش یا کاهش اشکریزش و آبریزش از دهان نیز ممکن است رخ دهد. در برخی موارد ممکن است درد در پشت گوش یا فک ، زنگ زدن در گوش و حساسیت زیاد به صدا وجود داشته باشد. به دلیل ضعف عضلانی و بی حسی احتمالی ، فعالیت های عملکردی مانند خوردن و آشامیدن بسیار دشوار است. اگرچه درجه فلج و اختلال ناشی از آن به میزان تحریک یا فشرده سازی عصب صورت بستگی دارد اما هر یک از این اختلالات برای فرد ناراحت کننده است.

تماس با ما

آدرس : جنت آباد مرکزی، بالاتر از ۳۵ متری مخبری، خیابان پنجم، جنب بانک آینده، پلاک ۱۰۵، طبقه اول

تلفن : ۴۴۴۰۳۲۶۹ – ۴۴۴۷۳۰۶۳

موبایل : ۰۹۳۵۲۸۳۸۹۹۰

فهرست