روشهای درمانی

طب سوزنی
طب سوزنی درمانی است که از نظر زمانی آزمایش شده و از هزاران سال پیش در خاور دور انجام می شود. فلسفه درمان این است که خطوط انرژی یا نصف النهار در اطراف بدن گردش می کنند. این نصف النهارها حاوی جریان انرژی یا “چی” ما هستند. هنگامی که حرکت چی در مسیر بدن مختل می شود ، عدم تعادل و بیماری رخ می دهد. با قرار دادن سوزنهای ظریف در نقاط مختلف روی نصف النهار ، می توان انرژی را به جایی که بیشترین نیاز به آن وجود دارد منتقل یا هدایت کرد. به این ترتیب می توان تعادل بدن را بازیابی کرد تا بیماری برطرف شود.
از نظر طب غربی ، طب سوزنی به احتمال زیاد با تحریک سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع) برای آزاد سازی مواد شیمیایی به نام انتقال دهنده های عصبی و هورمون ها عمل می کند. این مواد شیمیایی باعث کمرنگ شدن درد ، تقویت سیستم ایمنی بدن و تنظیم عملکردهای مختلف بدن می شوند.

ماساژ طب فشاری -توینا(Tui Na)
Tui Na از فشرده سازی ریتمیک در امتداد کانالهای انرژی بدن و همچنین روشهای مختلفی استفاده می کند که مفاصل را دستکاری و روان می کند. توینا با نگه داشتن و فشار دادن بدن در نقاط طب فشاری مستقیماً بر جریان انرژی تأثیر می گذارد.

لیوان درمانی
لیوان زدن (CUPPING)یک روش باستانی شرقی در ایجاد احتقان موضعی است. خلا نسبی لیوان در فنجان هایی که روی پوست قرار می گیرند یا به وسیله گرما یا مکش ایجاد می شود. این بافت های زیرین را بالا می کشد. هنگامی که فنجان برای چند دقیقه در محل خود باقی می ماند ، ایستایی خون ایجاد می شود و بهبودی موضعی صورت می گیرد.

ماکسی باسشن
ماکسی باسشن یک روش درمانی برای سوزاندن و گرم کردن با قرار دادن موکسا یا سایر مواد دارویی بر روی نقاط بدن انسان است. با کمک گرمای ملایم موکسای مشتعل و اثر دارو و از طریق انتقال نصف النهار ، ماکسی باسشن اثر درمانی گرم شدن و تقویت جریان چی و خون و همچنین تقویت مقاومت بدن برای از بین بردن عوامل بیماری زا را دارد. .

روش های جوان سازی پوست

روش های جوان سازی پوست را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد:

اقدامات تهاجمی شامل جراحی های پلاستیک و زیبایی مانند جوان سازی پوست است

روش‌های کم‌تهاجمی شامل آلتراپی یا هایفوتراپی، اندولیفت و روش‌های تزریقی مانند تزریق بوتاکس، چربی و ژل و فیلر می باشد

روش های غیرتهاجمی شامل طب سوزنی و مراقبت های عمومی از پوست و داروهای آرایشی برای جوان سازی پوست است

روشهای تهاجمی معمولاً هزینه های زیادی را تحمیل می کنند، نیاز به بستری شدن در بیمارستان ، دوره نقاهت طولانی و عوارض و خطرات زیادی دارند. اما می توان گفت که ماندگارترین نتایج را دارند. روشهای غیرتهاجمی کم خطرترین و ساده ترین روشها هستند. اما تأثیر زیادی روی پوست ندارند. تکنیک های جوان سازی حداقل تهاجمی عوارض جانبی و خطرات بسیار محدودی دارند، ارزان تر از روش های تهاجمی هستند و اثرات قابل توجهی روی پوست دارند

به طور کلی ، تا زمانی که می توان از تکنیک های کم تهاجمی یا غیرتهاجمی برای جوان سازی استفاده کرد ، روش هایی مانند جراحی لیفت صورت یا جوان سازی پوست توصیه نمی شود. زیرا خطرات و عوارض روشهای تهاجمی بیشتر است. بنابراین قبل از انجام جراحی یا روش های جوان سازی تهاجمی ، روش های کم تهاجمی را امتحان کنید

فهرست