خستگی چه دلایلی دارد و چگونه قابل درمان است؟

خستگی اشکال مختلفی دارد و دلایل زیادی دارد. نوع شدید و ناتوان کننده باید توسط پزشک بررسی شود تا علل جدی تر آن رد شود. از دیگر دلایل خستگی می توان به چاقی ، اختلالات خواب ، سوء عملکرد غدد فوق کلیوی ، عدم تعادل قند خون ، عدم تعادل هورمونی ، اختلالات سیستم گوارشی ، رژیم غذایی نامناسب ، آلرژی غذایی ، ویروس های نهفته (خستگی مزمن ، ابشتین بار) اشاره کرد و این لیست همچنان ادامه دارد.
مهمترین عامل در درمان خستگی تعیین عدم تعادل در بدن است که دلیل اصلی آن است و استفاده از طب سوزنی ، تغذیه ، پروفایل هورمون یا مکمل برای اصلاح آن.

خستگی

خستگی شدید و ناتوان کننده باید توسط پزشک بررسی شود

نکات کلی در مورد سبک زندگی برای غلبه بر کمبود انرژی شامل به دست آوردن استراحت کافی (این یک نکته واضح است ، اما اکثر مردم 7 ساعت خواب لازم در شب ندارند) ، استرس متعادل ، ورزش متوسط ​​، رژیم غذایی متعادل و سالم و حفظ سلامتی وزن. اگر انجام این تغییرات کمبود انرژی شما را بهبود نمی بخشد ، کمک اضافی از طب سوزنی و داروهای طبیعی ممکن است لازم باشد. سعی کنید وضعیت خود را ترسیم کنید ، اگر مشکل هر روز در ساعت مشخصی بروز می کند مثلاً اگر بعد از ساعت 3 بعد از ظهر انرژی بهبود می یابد و با دشواری به خواب می روید ،  ممکن است فوق کلیوی از تعادل خارج شده اند. اگر  بعد از غذا رخ دهد ، یک اختلال گوارشی یا آلرژی غذایی می تواند نقش داشته باشد. اگر خستگی مداوم و غیرقابل تحمل باشد ، ممکن است یک ویروس مزمن یا عدم تعادل هورمونی مقصر باشد.
تحقیقات نشان داده است که طب سوزنی برای خستگی مزمن موثر است (برخی مطالعات 92٪ میزان اثربخشی را نشان می دهند) ، نوعمرتبط با شیمی درمانی سرطان ، خستگی مربوط به فیبرومیالژیا و بی نظمی فوق کلیوی. با ارزیابی تاریخچه سلامت کامل ، تعیین علت آن÷ و ایجاد یک برنامه درمانی سفارشی برای رفع عدم تعادل و وضع خاص شما ، خستگی شما برطرف خواهد شد.

در صورت داشتن هر گونه سوالی لطفاً با کلینیک تماس بگیرید.

تماس با ما

آدرس : جنت آباد مرکزی، بالاتر از ۳۵ متری مخبری، خیابان پنجم، جنب بانک آینده، پلاک ۱۰۵، طبقه اول

تلفن : ۴۴۴۰۳۲۶۹ – ۴۴۴۷۳۰۶۳

موبایل : ۰۹۳۵۲۸۳۸۹۹۰

فهرست