باروری

شما کدام علائم را دارید؟ در چهار گروه زیر علائم خود را پیدا کنید:

گروه الف

کمبود گردش خون محیطی

لرز ، تب و بدن درد قبل از چرخه قاعدگی؟ ممکن است فکر کنید آنفولانزا دارید. با این حال ، این پیامی است که هموستاز بدنی را از بین می برد. بدن زنان خواستار افزایش سریع خونرسانی در طول چرخه قاعدگی است. بنابراین تغییر هورمونی به طور طبیعی جریان خون بیشتری را به رحم نشان می دهد. برای این نوع بیماران ناباروری ، گردش خون کم در وقت اضافی کشیده شده و منجر به کمبود انرژی و حساسیت به سرما می شود. پاسخ سرماخوردگی در اندام ها باعث می شود بدن خون بیشتری برای رسیدن به اندام ها پمپ کند اما به دلیل مشکلات مزمن گردش خون موجود ، نتواند به منطقه مورد نظر برسد. به طور طبیعی ، دمای بدن سر و بالاتنه نسبتاً زیاد می شود که اغلب منجر به سردرد و سرگیجه می شود. بیماران به دلیل از دست دادن الکترولیتها و پتاسیم از طریق عرق ، سعی می کنند ورزش کنند یا مدتی را در سونا سپری کنند تا گردش خون را افزایش دهند اما حتی احساس خستگی بیشتری می کنند. سرانجام ، وقتی عادت ماهیانه فرا می رسد ، جریان خون کافی به رحم برای انجام وظیفه ماهانه خود وجود ندارد.

علایم گروه الف

سرما را دوست ندارد

دست و پای سرد

شکم همیشه احساس سرما می کند و با گرما احساس بهتری دارد.

اندامی لاغر و استقامت کم.

سرماخوردگی عمدتاً به صورت لرز / تب همراه با بدن درد احساس می شود.

سردرد / سرگیجه

علایم پیش از قاعدگی همچنین اغلب به صورت لرز / تب همراه با درد بدن ظاهر می شود.

احساس خستگی و سنگینی بعد از تعریق (ورزش / سونا)

اختلال معمولاً مرتبط: فیبروم رحم

گروه ب

بیش فعالی سیستم عصبی سمپاتیک

آیا همه چیز را برای آرامش و استرس زدایی امتحان کرده اید و به نظر می رسد کافی نباشد؟ بسیاری از منابع می گویند استرس ریشه همه بیماری ها است و به نظر می رسد تحقیقات بیشتر ارتباط بین استرس ، اضطراب ، افسردگی و ناباروری را تأیید می کند. استرس به راحتی سیستم عصبی سمپاتیک را بیش از حد فعال می کند و پاسخ “جنگ یا گریز” را در بدن آغاز می کند (اطلاعات بیشتری در صفحه اضطراب ما کسب کنید)  که از اختلالات خواب تا اختلالات دستگاه گوارش متفاوت است . برای برخی از زنان ؛ استرس مزمن می تواند با تغییر دادن سیگنال ها به هیپوتالاموس ، مرکز مغز و تنظیم کننده برخی از هورمون های تحریک کننده تخمدان در تخمک گذاری ، تخمک گذاری را تحت تأثیر قرار دهد. همراه با پاسخ استرس عمومی بدن ، کم شدن قاعدگیها یا قطع قاعدگی رخ می دهد و مانع از باداری طبیعی می شود

علایم گروه ب

لبهای خشک

دهان خشک می شود ، حتی گاهی اوقات تلخ است

چشمهای خشک ، خسته و غالباً گیج

آه های مکرر

پریودهای نامنظم

برونگرا ، بیشتر از نوع کمال گرایانه است

به راحتی دچار استرس و تحریک می شود

هنگام استرس اشتها را از دست می دهد

کاملاً با عزت نفس بالا قابل رقابت است

اختلالات  مرتبط: آندومتریوز ، آدنومیوز ، فیبروئیدهای رحمی

گروه ج

اختلال گردش خون احشایی

به زبان ساده ، تمام اینها در مورد گردش خون در رحم و اندام های اطراف آن است. مفهوم ایست خون در طب شرقی با طب مدرن متفاوت است به این معنا که فقط در مورد لخته شدن خون یا کلسترول نیست. یک مثال خوب از رکود در طب شرقی این است که بیمار به طور مداوم از درد شکایت دارد ، اما هیچ چیز غیرطبیعی در نتایج معاینه دیده نمی شود. درد و لخته شدن خون در قاعدگی ، یبوست و کبودی های مکرر از نشانه های مهم گردش خون احشایی ضعیف است. لخته خون واژن اغلب همراه با خونریزی متراکم و دردناک قاعدگی است. گرفتگی خفیف در طول دوره ماهانه طبیعی تلقی می شود زیرا انقباضات رحمی در طول دوره به طور لحظه ای باعث قطع گردش خون در رحم می شود و از این طریق اکسیژن در مناطق محلی کاهش می یابد. هنگامی که در زمینه گردش خون پایین شکم با مشکلات اساسی مواجه هستید ، خون باقیمانده در مویرگها و تخلیه لنفاوی کمتر منجر به تورم و التهاب خفیف در ناحیه لگن می شود ، بنابراین باعث درد بیشتر در هنگام انقباضات رحمی برای آزاد سازی خون می شود.

 

علائم گروه ج

قاعدگی دردناک (دیسمنوره)

خون تیره با لخته های متراکم در طول دوره

یبوست

بدن به راحتی کبود می شود

سطح خشن پوست

درد در زیر شکم با فشاردادن

اختلالات مرتبط: آندومتریوز ، آدنومیوز ، فیبروئیدهای رحمی همراه با انقباض

 

گروه د

سندرم تخمدان پلی کیستیک (1) – عدم تعادل هورمونی

سندرم تخمدان پلی کیستیک یک اختلال سرسخت است و به تعهد و صبر هم پزشک و هم بیمار نیاز دارد. خلاصه سندرم تخمدان پلی کیستیک عدم تعادل هورمون های تولیدمثلی است و علائم آن بسیار با سطح انسولین و آندروژن مرتبط است که در آن هر دو هورمون اثرات حیاتی بر روی یکدیگر دارند. افزایش آندروژن ، هورمون جنسی مردانه در بدن زنان ، باعث مشکلات پوستی ، ریزش مو در سر ، اما رشد بیش از حد مو در بدن ، مقاومت به انسولین ، قاعدگی نامنظم و در نهایت عدم تخمک گذاری می شود. در پزشکی مدرن ، علت دقیق هیپرآندروژنیسم ناشناخته است و پزشکان اغلب برای کنترل سندرم تخمدان پلی کیستیک ، تغییر سبک زندگی ، درمان هورمونی و داروی باروری را تجویز می کنند. طب شرقی  در درجه اول بر روی ایجاد تعادل هورمونی به حالت طبیعی متمرکز است ، زیرا طب سوزنی و داروهای گیاهی از بهترین روش های درمانی برای بهبود طبیعی عملکرد هیپوتالاموس-هیپوفیز هستند. مدیریت وزن و درمان تنظیم کننده هورمون ها با هدف بازگرداندن چرخه قاعدگی و تخمک گذاری منظم انجام می شود.

 

علائم گروه د

اخیراً چاق یا به سرعت چاق شده است.

ترشح زنانگی بیش از حد

چرخه قاعدگی مکرر با تأخیر

نازک شدن مو و ریزش مو از سر

رشد بیش از حد مو – معمولاً در صورت ، سینه ، پشت یا باسن

پوست چرب یا آکنه

تورم صورت و اندام ها

پوشش ضخیم روی زبان

خستگی

اختلال  مرتبط: سندرم تخمدان پلی کیستیک

1-(PCOS)

ناباروری در طب شرقی
جستجوی کمک از طب سنتی شرقی در کشورهای غربی به طور فزاینده ای محبوب شده است ، زیرا تعداد بیشتری از زوجین اثر آن را کشف می کنند. روش های باروری طب شرقی غیرتهاجمی است و گاهی اوقات با هزینه کمتری میزان موفقیت بهتری را ارائه می دهد. اگر طب غربی بر روی مشکل ساختاری تمرکز دارد ، درمان ناباروری با طب شرقی همه چیز در مورد بهبود عملکرد بدن و تعادل داخلی تا ظرفیت کامل آن است. این که آیا ناباروری توضیح داده شده یا غیرقابل توضیح است ، طب شرقی به تمام جزئیات سلامتی هر بیمار توجه می کند و براساس چنین یافته هایی تشخیص می دهد.

چراکلینیک دکتر عسگری را انتخاب کنید؟

کلینیک دکتر عسگری در درمان های معمول قرار نمی گیرد.ما مورد به مورد را به طور مداوم در کتاب های مشهور طب سوزنی مشهور تحقیق می کنیم و به آنها مراجعه می کنیم بلکه مطالعات بالینی مدرن و گزارشات کره ، چین ، ژاپن ، اروپا و ایالات متحده را نیز مرور می کنیم. مهم نیست که چقدر مورد پیچیده یا ناشناخته ای باشد ، ما می توانیم از تخصص فعال و موثر شما در طب کلاسیک و مدرن اطمینان حاصل کنیم.

درمان ناباروری به 3 تا 12 ماه درمان مداوم با ترکیب طب سوزنی و گیاهان دارویی نیاز دارد و نتایج بسته به تشخیص ، سن و شرایط جسمی متفاوت است.

بزرگترین پشتیبانی IVF
طب سوزنی فواید قابل توجه خود را به زنانی می دهد که احتمال موفقیت آنها با روش IVF حدود 30٪یا کمتر است. این شامل زنان بالای 35 سال و کسانی است که ممکن است چندین دوره IVF انجام داده باشند که موفقیت آمیز نبوده است. بسیاری از بیماران قبل و بعد از IVF و در طی پیشرفت چرخه قاعدگی از طب سوزنی استفاده می کنند تا میزان موفقیت را افزایش دهند. صدها مقاله علمی و آزمایشی مزیت حمایت از IVF (و همچنین IUI) با طب سوزنی را تأیید می کنند.

چه کسی می تواند از طب سوزنی سود ببرد؟
چرخه قاعدگی منظم:
مسیر رسیدن به بارداری با دوره های “سالم” طبیعی ، منظم و بدون درد آغاز می شود. طب سوزنی نتایج قابل توجهی را در اختلالات زنان و زایمان ثابت کرده است که اکثر زنان تحمل می کنند ، فکر می کنیم این افراد “طبیعی” هستند حتی اگر به علت ژنتیکی باشد و همیشه کاری برای انجام وجود دارد.
ناباروری بدون دلیل:
بیمارانی که بارداری را در طب شرقی جستجو می کنند در درجه اول کسانی هستند که تشخیص ناباروری غیرقابل توضیح داده شده است. یادآوری این نکته ضروری است که ناباروری غیرقابل توجیه لزوماً به معنای آن نیست که هیچ مشکلی در بارداری برای شما وجود ندارد ، اما در آزمایشات علتی یافت نشده است. طب شرقی به توضیح و درمان بسیاری از ناباروری های غیر قابل توضیح در طول دهه گذشته کمک کرده است.

بارداری طبیعی و سالم:
کسانی که به دلایل شخصی و مذهبی مایل به بارداری طبیعی و بدون هیچ گونه دارو یا درمان جراحی هستند.

تماس با ما

آدرس : جنت آباد مرکزی، بالاتر از ۳۵ متری مخبری، خیابان پنجم، جنب بانک آینده، پلاک ۱۰۵، طبقه اول

تلفن : ۴۴۴۰۳۲۶۹ – ۴۴۴۷۳۰۶۳

موبایل : ۰۹۳۵۲۸۳۸۹۹۰

فهرست