اگزما

اگزما ، همچنین به عنوان درماتیت آتوپیک شناخته می شود ، یک بیماری مزمن است که باعث خارش ، قرمز و خشک شدن پوست می شود. در نمونه های شدیدتر ، پوست ترک خورده ، تاول زده و چرمی می شود. در افراد با پوست روشن ، ناحیه آسیب دیده به رنگ خاکستری مایل به قهوه ای در می آید. در افراد پوست تیره ، اگزما به طور کلی رنگدانه های طبیعی آنها را تغییر می دهد و باعث می شود منطقه آسیب دیده روشن یا تیره شود. اگزما در مچ دست ، آرنج و زانو ظاهر می شود ، اما بیشتر در صورت است.
عوامل ایجاد کننده اگزما شامل واکنش های آلرژی ، استرس و استعداد ژنتیکی است. آلرژن هایی که می توانند یک دوره اگزما را ایجاد کنند شامل غذاهایی مانند شیر گاو ، تخم مرغ ، گندم ، آجیل ، توت فرنگی و میگو هستند. و محرک های هوا مانند گرد و غبار و گرده گل. مواد تحریک کننده رایج که در ایجاد اگزما نقش دارند شامل پارچه های پشمی و مصنوعی ، لاستیک لاتکس ، مواد شوینده ، محصولات با پایه کلرمانند وایتکس ، نیکل مورد استفاده در گوشواره های آبکاری شده و سایر جواهرات ، گرما و عرق و مواد شیمیایی مانند فرمالدئید است. مردم اغلب به دلیل کمبود اطلاعات خود را در معرض مواد شیمیایی تحریک کننده قرار می دهند. به عنوان مثال ، فرمالدئید را می توان در پارچه های پرس دائمی ، جلا ، فرش ، عایق کف و نیوپان یافت. از آنجا که اگزما ممکن است پاسخی درونی به فشار روانی باشد ، هر رویدادی که از نظر عاطفی شارژ شود ممکن است شعله ور شود. اگزما تقریباً از هر یک هزار نفر 9 نفر را مبتلا می کند.
اگزما شایعترین بیماری التهابی پوستی است. موسسه ملی بهداشت تخمین می زند که 15 میلیون نفر در ایالات متحده نوعی اگزما دارند. تقریباً 10 تا 20 درصد از همه نوزادان دارای دوره اگزما هستند. اگزما با انواع مختلفی از ضایعات پوستی از جمله اریتم ، پاپول ، وزیکول یا تاول ، فرسایش ، تخلیه ، پوسته پوسته شدن ، لیکنی شدن و ترک مشخص می شود. خارش شایعترین علامت است. ممکن است اگزما از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. بسیاری از مواد به عنوان “محرک های اگزما” شناخته شده اند ، از شامپو و جواهرات گرفته تا غذا و آب. عوامل محیطی و روانشناختی نیز نقش دارند و عوامل تحریک کننده برای هر فرد یکسان نیستند. بسیاری از اوقات شناسایی دقیق عاملی که باعث شعله ور شدن بیماری می شود دشوار است. درمان طب مدرن شامل موارد زیر است:
کرم ها یا پمادهای پوستی که تورم و واکنش های آلرژیک را کنترل می کنند
استروئیدها / کورتیکواستروئیدها
آنتی بیوتیک برای درمان عفونت های ثانویه
آنتی هیستامین ها
محصولات تار
نور درمانی
محصولات مرطوب کننده
چگونه طب سوزنی اگزما را توجیه می کند؟
اگزما می تواند توسط هر دو عامل داخلی و خارجی ایجاد شود. “گرمای مرطوب” تشخیص الگویی است که اغلب در موارد اگزما داده می شود. مکانیسم گرمای مرطوب ریشه در ضعف سرشتی دارد و در اختلال در عملکرد تغییر حالت و حمل و نقل درطحال و در نتیجه تجمع گرمای مرطوب روی پوست است. مرحله حاد اگزما / گرمای مرطوب به دلیل اختلال در عملکرد قلب است و مراحل تحت حاد و مزمن به دلیل اختلال عملکرد طحال و کبد است.
گرمای مرطوب پاتوژنز اصلی در مرحله حاد اگزما است. هنگامی که بیماری به مرحله مزمن منتقل می شود ، تجمع گرمای مرطوب همراه با کمبود یین و خون و سکون، اصلی ترین تغییرات پاتولوژیک هستند

تماس با ما

آدرس : جنت آباد مرکزی، بالاتر از ۳۵ متری مخبری، خیابان پنجم، جنب بانک آینده، پلاک ۱۰۵، طبقه اول

تلفن : ۴۴۴۰۳۲۶۹ – ۴۴۴۷۳۰۶۳

موبایل : ۰۹۳۵۲۸۳۸۹۹۰

فهرست