آلرژی چگونه با طب سوزنی درمان می شود؟

بهداشت سیستم تنفسی و ایمنی
آلرژی به دلیل گرده گلها ، علف ها و علف های هرز ایجاد می شود. شایعترین علائم آلرژی خارش چشم ، عطسه ، آبریزش بینی ، سردرد و خستگی است. داروهای بدون نسخه موجود است ، اما بیشتر آنها عوارض جانبی زیادی دارند. در عین حال ، این داروها نه قادر به بهبود سلامت کلی بیمار هستند و نه از بروز هرگونه حساسیت بیشتر جلوگیری می کنند. از طرف دیگر ، طب سوزنی برای آلرژی ها ، نه تنها آلرژی ها را درمان می کند بلکه از هرگونه حساسیت های بعدی نیز پیشگیری می شود. در مورد درمان طب سوزنی برای آلرژی بیشتر بخوانید اما قبل از آن ، بگذارید به طور خلاصه ببینیم که آلرژی چیست.

آلرژی

آلرژی می تواند با طب سوزنی کنترل شود

 

آلرژی چیست؟
گفته می شود عدم تعادل در سیستم ایمنی باعث ایجاد آلرژی می شود. آنها همچنین نشانه واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن به برخی از مواد حساسیت زا هستند. به طور معمول ، حساسیت های فصلی به دلیل مواد حساسیت زای هوا ایجاد می شوند. طب سوزنی برای آلرژی و آسم به جلوگیری از بروز عفونت و همچنین به بهبود بافت های سینوسی کمک می کند. طب سوزنی علت اصلی  را درمان می کند و فقط علائم را سرکوب نمی کند. در زیر جزئیات طب سوزنی برای آلرژی را بخوانید.

طب سوزنی برای آلرژی ها
طب سوزنی یکی از قدیمی ترین و معمولاً روش های پزشکی مورد استفاده است که برای درمان انواع مشکلات استفاده می شود. اصطلاح طب سوزنی به معنای درمان انواع شرایط سلامتی با تحریک انواع ناهنجاری است. در زمینه استفاده از طب سوزنی ، مکاتب مختلفی وجود دارد. مدارس طب سوزنی چینی ، ژاپنی و کره ای وجود دارد. در طب سنتی چین ، حساسیت به باد مربوط می شود. علائمی که دارند به همان سرعتی که ظاهر شده اند ، پیش می روند. طبق طب شرقی ، افرادی که در برابر سرماخوردگی و سایر عفونت های تنفسی مقاومت ندارند ، بیشتر در معرض حساسیت هستند. بر اساس طب شرقی ،اگر فردی حساسیت مزمن داشته باشد ، به دلیل مشکلات طحال ، کلیه یا ریه ها است.

طب سوزنی برای حساسیت های غذایی
از طب سوزنی می توان برای درمان حساسیت های غذایی نیز استفاده کرد ، زیرا به شما در بازیابی عملکرد ایمنی بدن کمک می کند. سوزن ها در نصف النهار یا نقاط طب فشاری در بدن قرار می گیرند و باعث می شود انسداد در مسیرها برطرف شود ، که به نوبه خود منجر به ترمیم تعادل هماهنگ و جریان آزاد نیروی زندگی در سراسر بدن می شود. به گفته برخی ، آلرژی غذایی در نتیجه آلرژی به پروتئین های خاص موجود در بدن است ، نه آب میوه های موجود در غذا. همراه با طب سوزنی ، خوردن مواد غذایی تقویت کننده ایمنی توصیه می شود. غذا باید غنی از ویتامین C ، منیزیم و بتاکاروتن باشد.

طب سوزنی برای حساسیت های فصلی
از نقاط متناظر برای از بین بردن سینوسها و غشاهای مخاطی استفاده می شود. نتایج این درمان از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. برخی از بیماران طی چند روز پس از درمان متوجه تفاوت در وضعیت خود می شوند ، در حالی که برخی بعد از یک سری جلسات درمان تفاوت را مشاهده می کنند. 45 دقیقه درمان طب سوزنی دو بار در هفته و به مدت پنج هفته انجام می شود.

در صورت داشتن هر گونه سوالی لطفاٌ با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

آدرس : جنت آباد مرکزی، بالاتر از ۳۵ متری مخبری، خیابان پنجم، جنب بانک آینده، پلاک ۱۰۵، طبقه اول

تلفن : ۴۴۴۰۳۲۶۹ – ۴۴۴۷۳۰۶۳

موبایل : ۰۹۳۵۲۸۳۸۹۹۰

فهرست